Up
2013-2014-esarp-modelleri

Eşarplar bir bayanın en önemli aksesuarları arasında sayılıyor. Bir eşarp ile giyilen kıyafeti bambaşka bir havaya sokabilmek mümkün olabilir. Hem modern bir görünüm sağlamak hem de daha şık görünmek için kullanılan eşarplar bayanlar için kurtarıcıdır. Özellikle önü açık bluz modeller giyildiğinde boyna takılan bir eşarp ile göğüs dekoltesini kapatmak ve rahatça hareket edebilmek mümkündür.

Eşarplar tesettürlü hanımların da en önemli aksesuarıdır. Başın örtünmesinde büyük rol oynayan eşarplar güzel bir şekilde bağlandığında son derece şık görünebiliyorlar. Tekstilin ülkemizde büyük gelişim gösterdiği bu yıllarda eşarp modelleri de artış göstermeye başladı. 2013 eşarp modellerinde kullanılan çeşitli desenler bu gelişimin en açık göstergesidir. 2013 eşarp modellerinde klasik tasarımlar da yer edinmiş. Bu klasik tasarımların yanı sıra modern çizgilerin ve desenlerin kullanıldığı eşarplar da bulunuyor.

Eşarp modellerinde çoğu zaman saten kumaşlar kullanılıyor. Saten hem daha şık bir görüntü oluşturuyor hem de başın üzerine rahatça tutturuluyor. Üstelik çok daha kolay şekil alabiliyor. 2013 eşarp modellerinde desenli modellerin yanı sıra tek renk modellerin de kullanıldığını görebilmekteyiz. Ancak tek renk nedense hanımlar tarafından fazla beğenilmiyor. Desenli olan modeller daha çok rağbet görüyor. Tesettürlü hanımlar hem yazın hem de kışın eşarp kullandıkları için kumaş konusu da büyük önem arz ediyor. 2013 yazı için hazırlanmış eşarpların bir kısmı hava alabilen şifon gibi kumaşlardan tasarlanmış kışın kullanmaya uygun olanlar ise daha çok saten kumaştan imal edilmiştir.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
tesettur-gelinlik-modelleri-2013-21
2013 Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür giyimi artık eskisinden çok daha gelişmiş bir sektör oldu. Tesettürlü bayanların da şık olabilmesine olanak sağlayan modern tesettürlü kıyafetler...

Kapat