Up
2013-abiye-elbise-modelleri

Gece elbiselerinde seçiminiz abiyeden yana ise vücut tipinizi iyi tanımanız gereklidir. Eğer biraz kilolu bir vücut tipine sahipseniz bol kesimli gece elbiselerini tercih etmelisiniz. Zayıf bir vücudunuz varsa daha dar ve vücuda oturan gece elbiselerinden birini seçebilirsiniz.

Vücudun orantıları da elbise seçiminde büyük önem taşır. İnce olmanıza rağmen basenleriniz varsa dar eteklerden uzak durmalı mümkünse bol kesimli eteklere yönelmeniz gerekir. Ancak bunun tam tersi bir durum söz konusu ise yani basen kısmında fazlalıklar yoksa ve göğüs bölgesinde fazla kilolar birikmişse üsten bol eteği dar modellerdeki gece elbiseleri tercih edilmelidir. 2013 gece elbisesi modellerinde bütün bu tarzdaki kıyafetleri görmek mümkündür.

Özellikle üzeri bol tarzdaki modelleri üst kısmında şifon kumaşlar kullanılıyor.  Şifon kumaşlar vücuda oturmadıkları içi fazlalıkların rahatça gizlemesine olanak sağlıyorlar. 2013 gece elbisesi modellerinde genellikle uzun etekli kıyafetler yer alıyor. Bu uzun eteklerle bayanlar akşamları daha şık görünüyorlar. Gece elbiselerinde görselliği arttırmak adına parlak taşlar ve payet işlemeli kumaşlar kullanılıyor.

Pek çok bayanın tercihi siyah renk olmasına rağmen 2013 gece elbisesi modellerinde canlı renkler de sıklıkla kullanılmıştır. Sezonun gece elbiselerinde en çok tercih edilen renklerinde altın ve gümüş renkli olanları da yine payet işlemeli olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu senenin gözde renkler arasında pudra pembesi ve gri tonları da yer alıyor. Bu tonların tamamı bir kıyafette olabileceği gibi karışık desenli olarak da bulunuyorlar.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
yeni-sezon-tunik-modelleri
2013 TUNİK MODELLERİ

Vücudun daha ince görünmesini isteyen hanımlar tunik modasına ayak uydurarak bu giysiyi gardıroplarının başköşesinde bulundurmalıdırlar. Özellikle son birkaç yıldır moda...

Kapat