Up
2013-makyaj-trendleri1-600x470

Biz kadınlar için kıyafetler kadar önemli olan bir şey varsa o da makyajdır. Doğru makyaj ile tüm bakışları üzerinize toplayabilirsiniz, üzerinizde sade bir elbise olsa bile. Makyajın etkisini hafife almayın, makyaj gerçekten bir sanattır. Doğru yapıldığında bir kadını tanınmayacak kadar güzel bir hale getirebilirsiniz ancak burada önemli olan, makyaj yapılan cildi tanımak ve doğru teknikleri uygulayabilmek. Her zaman değişmez makyaj kuralları olduğu gibi, kimi zaman değişiklik gösteren makyaj trendleri, sezonun makyaj modasını belirliyor. 2013 sonbahar sezonunda da makyaj renkleri arasında metalik renkler, buğulu gözler, neon pembe ve yeşil ön plana çıkıyor.

Eyeliner’ı doğru uyguladığınızda kedi gözü makyajı elde edebilirsiniz. Bu göz makyajları geçtiğimiz sezon oldukça modaydı ancak önümüzdeki sezon da etkisini sürdürmeye devam edecek. Onun yanında makyajda bir klasik haline gelen kırmızı ruj da etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bir kadın için dişiliğin en önemli sembollerinden birisi olan kırmızı ruj ile, sonbaharda beyazlayan teninizle harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

Her ne kadar gösterişli makyajlardan bahsetmiş olsak da, günlük hayatta doğallık ön planda. Belli belirsiz, sanki makyaj yapılmamış havası yaratan makyajlar 2013 makyaj trendleri arasındaki yerini alıyor. Cilt tonunuza en yakın fondöten, pudra, allık ve belli belirsiz rimel uygulayarak tamamlayacağınız doğal makyajınızı, sonbahar ve kışın en soğuk günlerinde bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yanaklarınız ise zaten soğuk nedeni ile doğal bir şekilde pembe bir hal alacak.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
black_dress_pleat_skirt_a
Siyah Elbise Modelleri

Bir kadının hem günlük hayatta, hem de gece davetlerinde en büyük kurtarıcısıdır siyah elbise.  Ani gelen bir telefon düşünün, acil...

Kapat