Up
taşlı-gelinlik-modelleri-3

Her genç kız ömründe sadece bir kere giyeceği gelinliğin hayaliyle yaşar. Düğününde en güzel kız kendisi olmak istediği için evlilik çağına geldiğinde henüz düğün fikri olmamışsa bile gelinliklere bakmaktan kendini alamaz.

Düğün zamanı gelince de daha önceden beğendiği modellerden birine karar vererek bir gelinlik alır. Ancak modanın hızlıca değiştiği günümüzde bir sezonda beğenilen gelinlik diğer sezonda modası geçmiş oluyor. Bu sebeple gelinlik seçimi yapılırken içinde bulunulan sezon değil düğünün yapılacağı sezon düşünülmelidir. Düğünün olması için aylar varsa gelinlik seçilmemeli ve düğüne bir ay kala son karar verilmelidir.

Düğün öncesi son provalarda yapılarak gelinlik hazır edilir. Gelinlikler de en çok kullanılan detaylar taş işlemleridir. 2013 taşlı gelinlik modelleri de genç kızlar için güzel seçimlerden olmaktadırlar. 2013 taşlı gelinlik modellerinde taş işlemeleri daha çok gelinliğin üst bölümünde işlenmiş olarak tasarlamaktadırlar.

2013 taşlı gelinlik modellerinde kullanılan taşlar genelde önceki senelerdeki gibi beyaz renkte olmaktadırlar. Ancak son zamanlarda gümüş renkli veya altın renkli taşlarda gelinlikleri süslemeye devam ediyor. Pırlanta görünümlü kristal taşlar da gelinliklerin eteklerine serpiştirilerek şık gelinlik etekleri hazırlanıyor.

Gelinliğin en önemli unsuru olan duvaklarda da taş işlemelerini görebilmek mümkündür. Özellikle kristal taşlarla farklı desenler oluşturulan duvaklar genç kızların favorisi olmaktadır. Gösterişli bir gelin olmayı arzu eden kızlar bu taşlı gelinlik modellerinden birini tercih edebilirler. Gelinliğe uygun bir duvakla ya da çiçekle çok güzel bir görünüm sergilenebilir.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
2013-abiye-elbise-modelleri
2013 Gece Elbisesi Modelleri

Gece elbiselerinde seçiminiz abiyeden yana ise vücut tipinizi iyi tanımanız gereklidir. Eğer biraz kilolu bir vücut tipine sahipseniz bol kesimli...

Kapat