Up
tesettur-gelinlik-modelleri-2013-21

Tesettür giyimi artık eskisinden çok daha gelişmiş bir sektör oldu. Tesettürlü bayanların da şık olabilmesine olanak sağlayan modern tesettürlü kıyafetler her sezon insanlara tanıtılıyor. Özellikle tesettürlü gelinlikler genç kızların en büyük kurtarıcısı olmuş durumda. Tesettür giyen gelinlerinde şık olabileceğini kanıtlayan bu modern tasarımlar herkesin beğenisini kazanıyor.

2013 tesettür gelinlik modellerinde krem renginin hâkim olduğunu görebilmekteyiz. Saçlar kapalı olduğu için saçlara takılan kapalı duvağın daha gösterişli modellerde olması sağlanmış. Bu tesettür duvaklarının çoğu taş işlemeleri ile desteklenmektedirler. Gelinliklerin tamamında da kullanılan taş işlemeler gösterişli bir görüntü oluşturuyorlar. 2013 tesettür gelinlik modellerinde uzun kolların daha bol görünen tül kumaşlardan yapılıyor ve el bileklerine uzanan bu uzun kollar bileklerden manşetler ile tutturulmaktadır. Gelinliklerin etekleri de son derece kabarık ve gösterişli olarak hazırlanmaktadırlar.

2013 tesettür gelinlik modellerinin etekleri gösterişi arttırmak için uzun kuyruklu yapılmaktadırlar. Bu sayede gelinler daha zarif görünüyorlar. Tesettür gelinlerinin bu gösterişli görüntülerini güzel bir makyajla da tamamlamaları gerekir. Özellikle göz makyajının ön planda olması oldukça farklı bir hava yaratmaktadır. Gözlerin belirginleştirilmesi için siyah rengin ağırlıkta olduğu makyaj kullanılabilir. Ustaca yapılmış siyah renk bir makyaj gözleri olduğundan daha büyük göstererek gelinlerin daha da güzel ve gösterişli görünmelerine olanak sağlayacaktır. Fazla gösterişli bir makyaj istenmiyorsa beyaz ve pembe ağırlıklı far ve allık kullanılabilir. Rujlarda ise pembe tonlarına ağrılık verilebilir.

 


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
2013abiye-modelleri-uzun
2013 Uzun Abiye Modelleri

Bayanların abiye konusunda tercihi çoğu zaman uzun modellerden yana oluyor. Uzun abiyeler her zaman daha şık ve zarif bir görüntü...

Kapat