Up
gunes-kremi

Sıcak yaz atları bir yandan yüzümüzü güldürürken, bir yandan da bizi kötü etkileyebiliyor ne yazık ki. Özellikle açık havada kalmak zorunda kalıyorsanız, güneşten korunmaya daha da çok muhtaç olacaksınız. 2013 yaz aylarında güneşten korunmak için birkaç önlem almakta fayda var.

2013 yaz aylarında güneşten korunmak için, bazı saatlerde dışarıda bulunmamak gerekiyor. Gün içinde 11.00-16.00 saatleri arası güneşin en dik açılarla geldiği zaman dilimleridir. Bu yüzden bu saatlerde dışarıda bulunmamak faydalı olacaktır. Güneş gözlüğü kullanmakta, güneşin zararlı etkilerinden gözlerinizi korumaya yardımcı olacaktır. Sıcak yaz aylarında güneş kemi kullanmanızda sizin yararınıza olacaktır. En az 30 faktörlük bir güneş kremi kullanılması, uzmanların tavsiyeleri arasında yer alıyor.

2013 yaz aylarında güneşten korunmanın diğer yollarından biri de kot pantolonlar. Bu kumaşlar kesinlikle güneşin vücudunuza olan etkisini sıfıra indiriyor. Ayrıca beyaz kumaşları da tercih etmeniz faydalı olacaktır. Bu kumaşların ise sık dokunmuş kumaşlar olması, sizi güneşin etkisinden kurtaracaktır. Yaz sıcaklarında başınıza güneş geçmesi en muhtemel olaylardan bir tanesidir. Bu yüzden şapka kullanmanız gerekiyor. Ayrıca geniş, kulaklarınızı kapatan şapkalar kullanmanız tavsiye edilenler arasında.

Tatilde güneşten korunmak için ise şemsiyeler yeterli olmuyor. Ayrıca suyun içinde fazla kalmakta sizi güneşin etkilerine maruz bırakabilir. Özellikle denizde fazla kalmamanız öneriliyor. Denizde bulunan tuz kristalleri güneşi üzerine çekmekte birebir.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Uzun-yazlık-Abiye-Elbise-Modelleri
2013 Yaz Uzun Elbise Modelleri

2013 yaz uzun elbise modelleriyle enerjik, rahat ve ferah yaz günlerine hazırlıklı olun. Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla moda kategorisinin bu bölümü,...

Kapat