Up
2013-kırmızı-şort-modelleri

Sıcak, bunaltıcı bu yaz aylarında güneşin etkisini azaltmak için ve bu sıcaklardan biraz olsun korunabilmek için farklı kıyafetler tercih ediyoruz. Bilindiği gibi her mevsimin kıyafeti farklı. Yaz kıyafetleri de bu mevsimde bizi biraz olsun rahatlatacaktır. Bu nedenle 2013 yaz aylarında kıyafet seçimine oldukça özen göstermemiz gerekiyor.

2013 yaz aylarında kıyafet seçimi yaparken tercih ettiğimiz kıyafetler genelde bellidir. Tişörtler, şortlar, etekler, kolsuz bluzlar vs. Bu seçimler yaz aylarında bir numaralı kurtarıcımız oluyor. Ancak bu kıyafetlerin tasarımı da oldukça önem taşıyor. Öncelikli olarak yaz kıyafetlerinde kullanılan kumaşlar oldukça mühim. Bu kumaşların daha ince ve serin tutucu kumaşlar olması gerekiyor. Aksi halde yaz kıyafeti olmasına rağmen uygun kumaşlar kullanılmayan tekstil ürünleri, yaz aylarımızı cehenneme çevirebiliyor.

2013 yaz aylarında kıyafet seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise, kıyafetlerin rengi olmalıdır. Koyu renk kıyafetler bilindiği gibi güneşi üzerine çekiyor. Bu nedenle, yaz kıyafetlerini seçerken açık renkli ürünleri tercih etmemiz gerekiyor. Kıyafet seçimi yaparken bu özelliklere dikkat edersek, yaz aylarında daha rahat olmamız mümkün olacaktır.

2013 yaz aylarında kıyafet seçimi yaparken, kişilerin yaşları da önemli. Özellikle çocuklara kıyafet alırken, çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü küçüklerin sıcağa karşı dayanıklılığı çok daha az. Az önce bahsettiğimiz özelliklere dikkat ederek, çocuklarımızı da sıcaklardan korumak mümkün olacaktır.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
yaz_aylarında_besinler
2013 Yaz Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Sıcak yaz ayları ne kadar herkesin beklediği günlerden olsa da, dikkat edilmediği takdirde sağlımıza tehdit olabiliyorlar. Yaz aylarında sağlığımızı korumak...

Kapat