Up
yaz-aksesuarları-

Kadınlar, geçmişten günümüze kadar hayatlarının her alanında görselliğe önem vermiştir. Ayakkabılarına, çantalarına, kıyafetlerine verdikleri önem kadar kendilerine hoş bir görünüm kazandıran takılara da önem vermişlerdir. Hepsinin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmişlerdir.

Kadın kıyafetlerinin tamamlayıcısı durumunda olan ve vazgeçilemeyen takılar, her sezon karşımıza farklı şekillerde çıkmaktadır. 2013 yaz takı modelleri de diğer sezonlardan farklılık göstermektedir.
Geçmiş yıllardaki küçük takılar 2013 yaz takı modellerinde yerini iri, büyük, şaşalı, deri, altın, gümüş ve mekanik renkteki takılara bırakmıştır. Boyun bölgesinin olmazsa olmazı arasında yer alan kolyeler oldukça büyük modellerle karşımıza çıkmaktadır. Kolyelerde rengârenk boncuklar tercih edilmiş, tasarımlarda ise renkli püsküller kullanılmıştır. Diğer sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da inci modası trendler arasındadır. Kolyelerde yaka modelleri ( bebe yaka, sivri yaka gibi ) dikkat çekmektedir. Bu modelleri her tarzdaki günlük kıyafete de yakıştırmak mümkündür. Yakalarda kullanılan taş, pul, boncuk ve danteller de oldukça ön plandadır.

Küpe modellerinde ise büyük ve avize şeklindeki küpeler tercih edilmiştir. Kadınlar omuzlarına değen küpelerle adeta bohem havası yaratmaktadır. Bu modellerde Altın ve gümüş renkler ön plandadır. Kolları süsleyen bileklikler, Çingene bileziğİ, kelepçe gibi tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Yine bileklik tasarımlarında da püsküller oldukça büyük bir yere sahiptir. Yüzüklerde tarz tamamen değişip cuff adı verilen bir model yani tek seferde tüm parmakları sarabilen yüzükler oldukça moda olmuştur.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
yaz-gelinlik-modası-2013
2013 Yaz Gelinlikleri

Yaz ayları yaklaştıkça evlilikler artmakta ve buna bağlı olarak kadınlar gelinlik arayışı içerisine girmektedir. 2013 yaz gelinlik modellerinde her sezon...

Kapat