Up
pembe-kap-modeli-2013

Başını örten tesettürlü hanımların en çok kullandıkları ürünler eşarp ve şallardır. Bu eşarp ve şallar farklı teknikler kullanılarak bağlanıyor ve saçların görünmesi engelleniyor. Pek çok kadın bu bağlama işi için kuaförlere bile gitmektedir. Özellikle özel davetlerde veya düğünlerde tesettürlü hanımlar şallarını kuaförlerde bağlatmayı tercih etmektedirler. Şallarını bağlarlarken herhangi bir tutturucu iğne de kullanmayabilirler. Ancak bazı bağlama şekillerinde iğneye ihtiyaç duyulabilmektedir.

Eşarbın kayıp saçların görünme tehlikesine karşı bulunan en etkili çözüm de kap kullanmaktır. Eşarp bağlamdan önce saça takılan kap eşarbın kayma tehlikesine karşı saçların ön tarafta ya da yanlardan görünmesini engelliyor. Yaz kış farklılık gösteren kaplar kumaşlarına ve renklerine göre yazlık kışlık olarak ayrılıyorlar. 2013 yazlık kap modellerine bakıldığında açık renkli ince kumaşlardan yapılmış kaplar görülebilir.

2013 yazlık kap modelleri saçın terlemesi önleyen hava alan pamuklu kumaşlardan imal edilmektedirler. Bu kaplar sayesinde tesettürlü hanımlar gün içinde saçlarının görünme endişesini yaşamadan hareket edebilirler.

2013 yazlık kap modellerinde kullanılan renklerin başında her zaman olduğu gibi beyaz oluyor. Beyazın yanı sıra yine açık renklerde olan pudra pembesi, krem rengi ve sarı gibi fazla göze batmayan modeller tercih ediliyor. Kapların en önemli işlevi de eşarbın baştan kaymasını engellemektir. Çoğunlukla saten kumaşlardan yapılan eşarplar veya şallar satenin kaygan dokusu yüzünden saçlardan kayabilmektedirler. Ancak saç yerine kapla temas eden eşarpların düşme veya kayma riski çok daha düşük oluyor.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
uzun-yırtmaçlı-şifon-kırmızı-elbise-modeli-403x550
2013 Şifon Elbise Modelleri

Yaz günlerinde bayanların en çok rahat ettikleri giysi elbiselerdir. Elbiselerin içinde fermuar kapatma düğme ilikleme derdi olmuyor. Pantolon gibi beli...

Kapat