Up
yazlik-pardesu6

Tesettürlü giyen hanımların en çok kullandıkları giysi pardösülerdir. Pardösüler hem vücut hatlarını belli etmiyor hem de daha zarif göründüklerinden pek çok hanım tarafından çok sık tercih ediliyorlar. 2013 yazının kendini göstermesi ile yazlık kıyafetlerini çıkaran firmalar tesettürlü hanımları da düşünerek onlara özel koleksiyonlar da sunmuşlardır. 2013 yazlık pardesü modelleri en son trendler kullanılarak tasarlanmışlardır. Böylece tesettürlü hanımlarda şıklıklarından ödün vermeden giyinmenin tadına varacaklardır.

2013 yazlık pardesü modelleri genelde uzun olarak hazırlanmışlardır. Bileye kadar uzanan modellerin yanı sıra diz altında biten modeller da gayet şık görünüyor. Terletmeyen kumaşların kullanılmasına büyük özen gösterilen pardösülerin bir kısmı pamuklu kumaşlardan bir kısmı da keten kumaşlardan imal ediliyorlar. Bu terletmeyen pardösüler ile gün boyunca kalınabilir.  Pardösülerin modellerinde genellikle klasik kesimler kullanılmış. Önden düğme detayları ile hareket kazandırılmış bu modellerin bel kısmı bele oturacak bir biçimde etek kısımları ise daha bol şekilde tasarlanmışlardır.

2013 yazlık pardesü modellerinde bele oturan kesimler belin ince görünmesine dolayısı ile giyen kişinin daha zayıf görünmesine olanak sağlamaktadırlar. Pardösüler güneş ışığını geri yansıtması için açık renklerde hazırlanmaktadırlar. Bu yüzden pardösü seçimi yapacak hanımların güneş ışığını emen ve sıcaklık veren koyu renk pardösüleri değil güneşi yansıtarak vücuda ısı vermesini engelleyen açık renklerden seçilmesi önerilmektedir. Pek çok tesettür giyim firması yazlık pardösüde açık renkleri kullanmaktadır. Ancak koyu renkleri tercih eden hanımlar için koyu renkler de her zaman üretilmektedirler.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
siyah-dolgu-topuklu-ayakkabı-modeli
2013 Topuklu Sandalet Modelleri

Bahar aylarında güneş kendini göstermeye başladığı anda kışlık ayakkabılarımızı bir kenara bırakır ve yazlık ayakkabılara ya da terliklere geçiş yaparız....

Kapat