Up
salon için halı modelleri

2014 Halı modelleri yılın trendi tasarımlarda, özgün ve modern çizgilerin yanında eskiyi hatırlatan desenleriyle vitrinlerde sunulmaya başlandı.

2014 Halı modelleri farklı motiflerle şekillenirken Osmanlı desenleriyle tasarlanmış halılar hem klasik hem spor tarza uygun modellerle yeni yıla giriyor.  Halılar evimizin baş tacı, demirbaşı, sıcaklık ve hayat belirtisi olarak önemli bir yer taşırken değer verdiğimiz bu aksesuarlar mobilyamızla uyumlu, sağlıklı, temizlemesi kolay,bakteri barındırmayan türde olmalıdır.

2014 halı modelleri

Halı alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında alacağımız odaya uyum sağlamasını yanında farlı detaylarla önem verilmesi gereken noktaları bulunmaktadır. Halı yıllarca el dokuması olarak dokunur ve kullanılırken günümüzde el dokumalarının ardından makina dokuması halılar değişik renk ve desen kombinleriyle evlerimizi kaplıyor.

çocuk odası için halı

2014 Halı modelleri son yıllarda o kadar çeşitli ve farklı dokuma tarzlarıyla tasarlanıyor ki, seçmek gerçekten güç. Halılar günümüzde adeta bir sanat eseri ben güzel çerçevesiz bir tabloya benzetiyorum. Desenlerinde modern ve klasik motifler bulunan geometrik desenler, doğadan esinlenen dallar, çiçekler, yaprak motifleri, leopar, zebra deseni gibi iddialı tarz dokumalar, üç boyutlu halılar, el dokuması halılar, puantiyeli,şehir ve popart tarz dokumalarla size zengin bir tür ve çeşitlilik sunuyor.

el dokuması halılar

2014 Halı renkleri arasında ise natural renkler bejler, griler,toprak tonları,limon sarısı,gece mavisi ve turkuaz, pastoral tonlar desen ve tonlarda yumuşak maviler,ihtiraslı kırmızılar, dingin gri ve saf beyazlar ve siyahlar bu yılın halı modası renkler.

El dokuması halılar geçmişin izlerini günümüze taşımakla birlikte çiçek, puantiye, kurdele, fiyonk ve püsküllerle karşımıza çıkıyor. Nostalji rüzgarının modern evlerde de esmesi bence çok hoş bir görüntüyü ortaya çıkarıyor.

Step evi deep koleksiyonu halı konusunda duyguların değişkenliğinden esinlenerek tasarladığı halılarda ışıkla birlikte halıda ki gölgelenmeler ilgi çekici doğrusu. Stres free özelliğinde halılarda çok revaçta stresinizi alıyor, leke tutmuyor, doğal iletkenlik özelliğiyle elektriklenmiyor, bakteri ve mayt barındırmıyor. Kendi kendini temizleyen nano teknolojik halılar hatta sigortalı her hangi bir lekeye karşı sigortalanan halılar teknoloji halılarımızı bile çok özellikli, kullanışlı, eğlenceli, sağlıklı ve ayırt edici özelliklerle donatılmış yenilikçi ürün seçenekleriyle bizlere sunulmuş.

örgü halı modelleri

Oturma odası halıları hayatın dolu dolu yaşandığı için haliyle ayak trafiği çok fazla olduğundan dikkatle seçilmelidir. Her gün orada bulunulan bir mekan onun için halınızın dokuması kalın, konforlu ve yumuşak bir halı olmasına gayret edin tek renkler odayı ferah gösterecektir ama desenli halı kullanırsanız oda halıdaki lekeleri belli etmeyecektir.

salon için halı modelleri

Yemek odası halıları yumuşak ve gevşek dokulu temizlikte kolay bir halı tercih etmenzi öneririz. İstenmeyen yemek lekelerini kolayca temizlemeye müsait sentetik lifli bir halı bu odaya uygun olacaktır. Yatak odasına halı seçimi yaparken konforlu ve lüks segmentte iplik ve dokuma türünde, floşlu, saf yün, saggy halılarda yatak odaları için uygundur.

step halı modelleri

2014 Halı modelleri içinde antre, holler için sık dokumalı sert ve oyuklu olmamasına dikkat etmeniz gerektiği gibi temizliği kolay halılar seçilmelidir.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
orgu-hirka-modelleri
Bayan örgü hırka modelleri

2014 Kış sezonu moda dergilerinde dikkatimi çeken bayan örgü hırka modelleri bu sezon sanırım farklı tasarımları ile kurtarıcımız olacaktır. Bayan...

Kapat