Up
peplum trendi

Bayan giyiminde markalaşan firmalar her sezon yeni koleksiyonlarla ve trendlerle karşımıza çıkarken 2014 peplum modası sezonun hitleri arasında yer alacaktır.

2014 Peplum modası ilk çıkışı ceketlerde yapan vagonların adını peplum olarak değişimi ile moda dünyasına geri dönmesiyle yaşanacaktır. Kıyafetlere farklı bir hava kazandıran peplum detayı yıllar öncesinde gördüğümüz tarzını epey değiştirerek farklı şekillere büründükten sonra kaban, ceket, elbise, etek ve bluz modellerinde sergilenmeye başlandı.

2014 peplum modası

2014 Peplum modası görsellik bakımından şık bir seçim olsa da tasarımcılar bu detayı sadece görsellik adına kullanmıyorlar. Kadınların görünümlerinde birçok kusuru bu parça sayesinde gizleme şansına sahip olan tasarımcılar bayanların peplum detayını kullanarak kum saati formuna girmelerini sağlayarak istedikleri çekici havayı yakalamalarında yardımcı oluyorlar. Genelde bu parça belde başlayan kalçaya doğru genişleyen vagonlardan oluşurken peplum parçaları düz renk ya da tek desenleri kullanarak daha zayıf ve uzun görünebilirsiniz.

peplum

Peplum detayını tasarımcılar bu yıl asimetrik ve farklı formlarda şekiller vererek tasarlamışlar ve oldukça da şık tasarımlarda koleksiyonlar hazırlamışlardır. Peplum bluzlar, elbiseler ve etekleri kullanarak farklı kombinler oluşturabilirsiniz. Ceketlerde peplum detayını dar kalem etek formunda eteklerle kullanmanız modacılar tarafından tavsiye edilirken bluzlarda ise yine dar klasik pantolon ve kalem eteklerle kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

peplum abiye elbise modelleri

Peplum bluz veya gömleklerle yapacağınız etek kombinlerinde peplum detayını açıkta bırakmanız gerekecektir. Peplum modasının kadınlar tarafından gördüğü ilgiden yola çıkan tasarımcılar bu detayı kullanarak farklı kabanlar tasarlamışlardır. Yurt dışında ünlülerin de ilgi gösterdiği ve kıyafet seçimlerinde yer alan bu detay sezonun trendi kıyafetlerde yer almaktadır.

peplum bluz

2014 Peplum trendi birçok üst kıyafet tercihinde yer alırken bu detayı günlük hayatınızda, işyerinde ve şık davetlerde kullanabilirsiniz. Günlük kombinlerinizde peplum bluz altına skinny jean kullanabilir, ofis ortamında peplum takımlı etek veya pantolon kombinleri tercih edebilirsiniz. Şık ve zarif görünüm kazanmanız gereken davetlerde peplum bluzların altına giyeceğiniz dizüstü kalem etekler en iyi seçimler arasında yer alacaktır.

peplum bluz modelleri

2014 Peplum modası yaşamak isteyen kadınların unutmamaları gereken en önemli nokta doğru kombinler yapmanız ve bu trendin kusurları gizleyeceği, sizi inanılmaz şık bir fiziğe kavuşturacağı olmalıdır.

peplum gelinlik modelleri peplum trendi


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
tozluk modelleri
2014 Tozluk modelleri

2014 Tozluk modelleri kış sezonunun gelmesiyle karşımıza çıkan aksesuar trendleri arasında yer alırken sokak modasında sıklıkla kendini gösterecektir. 2014 Tozluk...

Kapat