Up
2014 retro elbise modelleri

2014 Retro elbise modelleri yaklaşmak olan yeni sezonda retro esintilerle birlikte moda olurken kadınların bu kıyafetlere bayılacaklarını düşünüyorum.

2014 Retro elbise modelleri koleksiyonlara taşınırken 50′li yılların moda tasarımları, renkleri, desenleri ve farklı tarzlarıyla bu sezonun trendleri arsında yer alacaktır. Dişiliği oldukça ortaya koyan elbise modelleri arasında ikili şık retro kombinleride sizler için araştırdık ve sezonun nostaljik kadın vurgu ile tasarlanan birbirinden şık detaylarıyla dikkat çekecek retro elbise modellerini sizler için paylaşmak istedik.

50li yılların elbiseleri

Retro elbise modelleri detaylarından başlamak daha doğru olacak sanırım yani desenlerden. Bu sezonun eski retro desenleri elbiselerde hayat bulacak nostaljik puantiyeler, doğayla iç içe çiçekler, ekose rahatlığı ve barok baskılarla tasarlanan şık eski model elbiseler 50′li yılların en şık desenlerini günümüze kadar getirecektir. Retro elbise renklerinde ise tasarımcılar yeşil, sarı, pembe, mavi, siyah renkleri elbiselerde kullanmışlardır. Pastel ve canlı renkler bu sezonun hit elbise renkleri olarak dikkat çekiyorlar.

60lı yılların kıyafetleri

Retro elbise tasarımlarında yer alan detaylar sadece desen ve renklerle sınırlı değil elbise yakaları etekleri, katlar, fırfırlar, valonlar, yüksek bel, kemer gibi birçok detayı da üzerinde taşıyor. Elbise modellerinde tasarımcılar retro yaka modellere dikkat çekerken elbiselerde bebe yaka, dantel yaka, geniş yakalar, kapalı yuvarlak yakalar, düğmelerle yaratılan askılı yakalar tasarlanmıştır.

2014 retro elbise modelleri

Retro elbiseler bu sezonun modası yüksek bel detayına vurgu yapılacak kemerlerle elbise modellerinin ince belleri ön planda görünüyor. Elbise modellerinde kolsuz, küçük kollar, askılı, boyundan bağlamalı, straplez, fakir kol, balon kol kesimleri yer alacaktır. Retro elbiselerin etek modelleri pileli kloş midi, çan midi, kat verilerek tasarlanan kloş, trompet etek, geniş pilelerle koleksiyonlarda yer alırken kloş,büyük A pilelerle kloş model, dar midi ve kalem elbiseler retro elbise modellerinin en belirgin ayrıntıları arasında yer alıyor.

kareli elbise modelleri

Retro tarzı elbiseler dış giysi kombinlerinde bolero, hırkalar,  kısa ceketler ile tamamlanacaktır. Bu sezonun stil trendleri arasında yer alan retro havasını vermek için bu dış parçaları omuzlarda kullanmanız oldukça doğru bir görsellik yaratacaktır. 2014 Retro elbise modelleri nostaljik görünürken dişiliğini öne çıkartmak isteyen kadınların mutlaka denemesi gereken parçalardan oluşmaktadır.

pembe çiçekli elbise retro elbise modelleri retro tarz elbiseler retro trendi retro trendi kıyafetler


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
bayan fular modelleri
2014 Bayan fular modelleri

2014 Bayan fular modelleri dünyaca tanınan markaların koleksiyonlarında sunulurken kadınların en çok tercih ettikleri aksesuarlar arasında bu sezonda yer alacaktır....

Kapat