Up
transparan elbiseler

2014 Şeffaflık modası kış sezonunda yaz koleksiyonlarına bakarak ısındığınızı hissetmenizi sağlayacak sıra dışı bir trend olarak doyasıya yaşanıyor.

2014 Şeffaflık modası bu sezonun tüm kıyafet parçalarını ele geçirirken adeta bir çok ünlü markanın koleksiyonunda şeffaflık yani transparanlık ön planda tutulmuş durumda. Dünyaca tanınan birçok marka tasarılarını gizemli sunmayı tercih ederken bazı markalarsa bu yıl bayanları özgürce vücutlarını sergilemeye davet ediyorlar. Sadece kıyafet olarak şeffaflık trend olmazken ayakkabı ve çanta modellerinde de bu trendi yaşamanızı sağlayacak farklı parçalar yer almakta.

2014 şeffaflık modası

Transparan modası sınır tanımaz bir hale gelmişken çıplaklığı ilk olarak bu yılın favori parçalarından olan şeffaf üst modelleriyle sergileyen ünlü tasarımcılardan Versace özellikle koleksiyonunda gömlek yada bluz tasarımlarında şeffaflığı vurgulayan parçalarla cesur bayanların tercih edecekleri bir çok parçayı sergiliyor olacak. Şeffaf bluz ve gömlekler kullanmak cesaret istiyor fakat çıplak tene giyildiği gibi bustiyer ve sutyen parçalarıyla birleştirilerek de kullanılabilen bu şeffaf parçalar daha çok günlük hayatta değil şık davetlerde sizlere tercihiniz olabilecek görsellik sağlayacaktır.

2014 transparan trendi

Transparan bluz ve gömlekler üzerine giyeceğiniz kabanlar, şık ceketler sayesinde transparanı gizeme bırakarak meraklı gözlerin üzerinde toplanmasına izin verebilirsiniz. Şık davetlerde cesur bayanlarından biri olma yolunda ilerleyecek olmanız sizi şık kılarken şeffaf parçalarda kullanılan kumaşlara bakacak olursak dantel, ipek, tül, organze, şifon, gipür gibi birbirinden hafif ve şık kumaşlar kullanılarak tasarlanmıştır.

şeffaf gömlek

Transparan trendi bahsettiğimiz gibi cesur bayanların tercih etmesi gereken üst şeffaf modeller kadar yarı şeffaf tasarlanan birçok üst tasarımda koleksiyonlarda yer alıyor. Şeffaf omuzlar, kollar dikkat çekerken bu parçaları dar pantolon, etek gibi alt parçalarla birleştirebilir iş ve şık ortamlarınızda şık olabilirsiniz. İş ortamlarında da cesur bluz ve gömleklerinizde sade dikkat çekmeyen modelleri kaban veya takım ceketlerinizde seçebilirsiniz.

şeffaf kıyafetler

Şeffaf kıyafetler sadece üst tasarımlarda değil bu sezon özellikle elbise eteklerinde, tamamında görmek mümkün olacak. Elbiselerin eteklerinde maksi boylarda tasarlanan bu şeffaf görsellikler oldukça şık birçok ünlü markanın koleksiyonda karşımıza çıkarken dantel, gipür, şifon ve ipek şeffaf elbiseler yılın trend modası olan şeffaflığın nasıl sınırsız kullanılarak sergilediğini gösterecek.

transparan bluz transparan elbise transparan elbiseler transparan gömlek modelleri


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
H&M yeni sezon
H&M 2014 kadın koleksiyonu

H&M 2014 kadın koleksiyonu ünlü markanın bu sezonda her ortamda giyeceğimiz farklı parçalarıyla karşımıza çıktı. H&M 2014 kadın koleksiyonu bayan...

Kapat