Up
at kuyruğu modelleri 6

Saç şekilleri arasında en pratik, en şık ve en havalı modellerden birisi olan at kuyruğu, evde de yapılabilecek saç modellerinin başında gelir. Öyle ki saçlarımızı elimize aldığımızda bir toka ile tutturup, kolay bir at kuyruğu yaparak saçlarımızı toplarız. Ancak at kuyruğu, dışarıda kullanabileceğiniz saç şekillerinin de başında gelmektedir.

Özellikle son yıllarda, abartılı ve gösterişli saç modelleri, yerini sade ama şık saç modellerine bırakıyor. Günlük saç modelleri arasında oldukça revaçta olan at kuyruğu, artık gece saçlarında da tercih ediliyor. Mezuniyet partileri, doğum günü partileri ya da davetlerin yeni sezondaki favori saç modeli olan at kuyruğunun yapımı da oldukça kolay.

Eğer oldukça gösterişli ve dikkat çekici bir elbiseniz varsa, saç ve makyajınızı sade modellerden yana tercih etmenizde yarar var. Bunun için saçlarınıza fön çektikten sonra, saç renginizde bir toka ile saçlarınızı ense hizasından 5 cm yukarıda toplayın. Sabitlemek için saç spreyinden yardım alabilirsiniz.

Daha gösterişli bir at kuyruğu modeli tercih edecekseniz, saçlarınızı toplamadan önce tarak yardımı ile krepe yaptıktan sonra saçlarınızı tepeden toplayın. Günlük bir tarza uyarlamak istiyorsanız, saçlarınızı sıkı değil bol bırakarak toplamayı deneyin.

At kuyruğu saç modeli, kırmızı halıdaki ünlülerin de sıkça tercih ettiği bir modeldir. Dünyaca ünlü yıldızların saç modellerini evde yapmak için yalnızca saç kurutma makinesi, saç fırçası, ince uçlu tarak, toka ve saç spreyine ihtiyacınız olacak.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
2013 yelek modelleri9
2013 Yelek Modelleri

Dünyaca ünlü giyim markalarının son yıllardaki yeni gözdesi yelekler, hem bayanlar hem de baylarda sıkça tercih ediliyor. Özellikle ilkbahar ve...

Kapat