Up
doksanların moda kıyafetleri

Doksanlı yılların modası 2014 yılının yaz koleksiyonlarında geri dönerken o yılları yaşayan kadınların eski günleri çok özlediği kreasyonlara gösterilen ilgiden anlaşılıyor.

Doksanlı yılların modası koleksiyonlarda belirmeye başlarken tarz olarak grunge en çok dikkat çeken eğilimleri arasında öne çıkıyor. 90’lı yılları hatırlayanlar modanın o dönemde özellikle jean eğilimi ile boyfriend ve anne jean modelleriyle dolup taştığını tatlı bir tebessümle anımsarken bu sezonda aynı parçaları giymenin keyfini sürebilirler.

90ların moda eğilimleri

90’lı yılların jean modelleri arasında dikkat çeken yüksek bellerle tasarlanan pantolonlarda kullanılan kalın kemerler, dar paçalar bu sezonunda önemli detayları arasında yer alacak. Denim kumaşlardan tasarlanan ve yine doksanlı yılların bir moda klasiği haline gelen salopetler bu yılda kadınların kıyafet seçimlerinde hayli kullanılacak. Evet o yıllar da daha çok iş için tasarlanan kapalı tulum modellerine alternatif sunan bu model modacılar tarafından bayanların vazgeçemedikleri bir giyim tarzı oluştururkenbu yaz oldukçada moda olan bu salopetlerin içinde farklı üst parçalar kullanarak deneyebilirsiniz.

çizgiili gömlek modelleri

90’lı yılların aksesuar modası da bu sezon yaşanırken ayakkabılarda doksanlı yılların modellerini görmek mümkün olacak. Düz kalın ya da platform taban denilen spor ayakkabı modelleriyle sizleri biraz şaşırtabilir fakat şık oldukları kadarda oldukça sempatik modeller yaratılmış. Ekose desen kıyafetler senelerdir modasını yitirmeyen gündemden düşmeyen tarzları, renkleriyle yine bu yıl oldukça farklı şekillerde ve parçalarda yer alacak.

doksanların kot pantolon modelleri

Eşofman o yıllarda nerden baksanız günlük giyim stillerinin arasına yerleşmiş gibiydi. İnsanlar rahatlığı bakımından eşofmanları tercih eder ve kullanırdı bu yıl modacılar klasik ve şık parçaları eşofmanlarla alt veya üst olarak birleştirerek sunuyorlar oldukçada ilginç görsellikler yaratılıyor. Bayanların gömlek tercihi eski yıllarda daha erkeksi salaşlıktayken günümüzde bedeni saran modeller kadar salaş modellerde oldukça moda olacak. Maskülen tarzın yansıtıldığı büyük boy takımlar yerini günümüzde bedene oturan fakat erkek kesimleriyle yaratılan takımlara bırakacaktır. Siyah renk doksanlı yıllarda da hayli rağbet görürken şimdilerde de trendler arasında yer alarak doksanlı yılların modasının geri dönmesinde etkili olacak.

doksanların moda kıyafetleri ekose desenli kıyafetler maskülen takım elbiseler siyah renkte elbiseler doksanlı yılların modası


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
2014 şık spor ayakkabı modası
2014 Şık spor ayakkabı modası

2014 Şık spor ayakkabı modası bu sezon koleksiyonlarda dikkat çeken yeni bir eğilim olarak özellikle gençlerin ilgisini çekerken alışılandan farklı...

Kapat