Up
mutlu-evlilik

Evliliğinizin mükemmel bir şekilde devam etmesini istiyorsanız öncelikle kendinize denk olabilecek bir eş seçmelisiniz. Eğitim, kültür ve statü yönünden uyum çok önemlidir. Eşinizi dinlemeyi ve anlamayı öğrenmeniz gerekiyor. Doğru tartışmayı bilmelisiniz. Eşinizle olan iletişiminizde suçlayıcı, eleştirici ve hakaret edici sözler kullanmayın. Her zaman nazik olun. Asla eşinizle aynı anda sinirlenmeyin. Eşinizin hatalarını ve kusurlarını görmezden gelin. Yapılan hatalar karşısında affetmeyi ve unutmayı deneyin. Onu başkalarıyla kıyaslamayın.

Mükemmel bir evlilik için geçmişin hatalarını sürekli gündeme getirmemeli ve geçmişe değil geleceğe odaklanmalısınız. Eşinize karşı sevginizi her zaman göstermeli ve onunla ortak ilgi alanları oluşturmalısınız. Ona karşı ilgi göstermeli ve sihirli sözleri söylemeyi unutmamalısınız. Eşinizle her gün az da olsa zaman geçirmeye özen gösterin. Herhangi bir problem veya güçlük karşısında eşinizin yanında olun ve ona destek verin. Onun düşüncelerini, fikirlerini ve isteklerini anlamaya çalışın. Aileyi ilgilendiren konularda eşinize danışın ve ortak kararlar alın.
Evlilik karşılıklı saygı çerçevesinde devam eden bir bağlılıktır. O yüzden eşinize karşı her zaman saygılı olmalısınız.

Yaptığı işlerde onu takdir etmeyi bilmelisiniz. Eşinizden olamayacağını bildiğiniz birisi olmasını beklemeyin. Onu değiştirmeye çalışmayın. Ayrıca onun her zaman ruh halinizi anlamasını ve zihninizi okumasını beklemeyin. Mizah duygunuzu geliştirin ve öfkeli olmak yerine güler yüzlü olmayı tercih edin. İşlerinizi eve getirmeyin. Kişisel bakımınıza önem verin ve kendinizi sürekli olarak geliştirin.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
sivilce-tedavisi
Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Genellikle ergenlerin çoğu akne problemi yaşamaktadır. Genetik kodlu bir bozukluk olan aknenin tedavisi bazen ilaçlarla yapılmaktadır. Bazı kişilerin ise yediklerine...

Kapat