Up
parfüm seçimi

Parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler hepimizin yaz kış demeden kullandığımız kozmetik ürünün farklı özelliklerine göre tercih edilmesinin püf noktalarından oluşmaktadır.

Parfüm deyip geçmeyelim çünkü insan duyularına hitap eden bu ürünlerde sahte ve taklit olanlarından uzak durmanız ve orijinal ürünleri almaya özen göstermeniz gerekiyor. Duyulara güzel gelen müzik ve güzel bir dinleti olarak da tanımlanan parfüm seçimi yanlış tercihlerle kesinlikle istenilmeyen sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Parfüm nasıl seçilir? Dersek eğer çoğumuz ten rengine ve karaktere göre alınır derse de bu kanı aslında doğru değildir. Erkeklerden çok kadınlar parfüm konusunda daha sahiplenici ve kullanım konusunda daha ısrarlıdır. Parfümü kadının hem günlük hayatta hem de iş yaşamında vazgeçemediği en önemli argümanı olduğu gibi kadının kendine güveninin ve ayaklarının yere bastığının da ifadesi gibidir. Karşınızdakiyle iletişim kurma aracı olan parfüm aslında o kişinin duygularını barındırır.

Çok baskın ve kuvvetli bir parfümünüz varsa bu kullanan kişinin baskın karakterini ve duygularını ifade eder. Kadınlar konfora olduğu kadar güzelliğine de düşkündür ve pahalı, markalı parfümler almak kaçınılmazdır onlar için. Kadın birden fazla parfüm kullanır. Parfümü kadın bilek ve boyun bölgesine uygularken karşı cinsin yakınlaşmada bu kısımlara yaklaşacağını bilir. Erkekler parfümü gelişi güzel kullanır ve nereye denk gelirse sıkar onun için pahalı ya da ucuz parfüm kullanmak önemli değildir. Kadın parfümü karşı cinse karşı bir cilve olarak düşünürken bu tutum yıllar öncesine tarihin 3500 yıl öncesine dayandığı ortaya çıkmıştır. Parfümde bulunan afrodizyak etkisi yarattığı ve karşı cinsi tahrik ettiği yadsınamaz bir gerçektir. Bazı ülkeler hafif kokuları bazı ülkeler baharatlı bazı ülke insanlarıysa hafif kokular tercih ediyor. Bizim Türk insanları baharatlı kokular tercih ediyor.

İş hayatında parfüm seçimi yaparken kesinlikle hafif ve ferah kokular tercih edilmelidir. Kadınlar özel günlerde veya gecelerde karşı tarafı etkilemek için mutlaka iştah açan kokular tercih edilmelidir. İştah uyandıran bu kokular vanilya, çikolata gibi kokulardır ve erkeklerin baştan çıktığı dayanamadığı iksirlerde diyebiliriz. Parfüm hediye olarak riskler içeren bir ürün olurken sadece sevgilinize ve eşinize hediye olarak alınabilir.

Parfüm seçimi konusu titizlik isteyen, doldurma ve taklit parfümlerin kullanılmaması gereken önemli bir üründür. Parfüm eğer taklit ve doldurma olursa lekelenme, alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebileceği gibi Avrupa’da taklit ürünlerin satışı da yasaklanmıştır.

parfüm seçimi


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
2014 spor şık giyim trendi
2014 Spor şık giyim trendi

2014 Spor şık giyim trendi kış aylarında heyecanla takip ettiğimiz moda defilelerinden vitrinlere hatta farklı mekanlarda kadınların üzerinde görünmeye başladı....

Kapat