Up
renkli makyaj modelleri 1

2013 yaz sezonunda renkli kıyafetlerin yanı sıra, makyajda da renkli modeller öne çıkıyor. Renkli göz farı,renkli ruj ve renkli eyeliner kullanarak, oldukça renkli ve enerjik bir makyaj elde edebilirsiniz. Kahverengi ve siyahın hakimiyetinden kurtulmak ve daha enerjik bir görünüme kavuşmak istiyorsanız, uyumsuzluğun uyumundan ya da pembenin etkisinden yararlanabilirsiniz.

Uyumsuzluğun uyumu, farklı renkte göz ve dudak makyajıdır. Ancak bunu yaparken dikkatli olmakta yarar var, yanlış bir renk seçiminde, palyaço gibi görünebilirsiniz. Tek renk monotonluğuna son verip, mavi ve kırmızı tonlarını bir arada kullanın. Mavi göz farı ve saks mavisi göz kalemi ile bakışlarınızı vurgularken, nar çiçeği ruj ile uyumsuz bir uyum yakalayın. İşte size parti makyajı.

Şarap rengi ile pamuk şekerini karıştırın ve gözlerinize uygulayın. Şarap rengi göz farını, pamuk şekeri rimel ile tamamlayın. Şekerden uzak durmak için kullanılan sakarin misali denge sağlayacak. Ancak bu makyajı yaparken de dikkatli olun. Mürdümeriği gibi daha koyu pembeler, aşırı gotik bir görünüm yaratmanıza neden olabilir.

Pembe ve morun uyumunu kullanın. Punk kızı görünüm elde etmek istiyorsanız, pembeye çalan açık mor ile griyi de bir arada kullanabilirsiniz. Göz bebeğinin bir kısmına gri, diğer kısmına da açık mor far uygulayarak hoş bir uyum yakalayabilirsiniz. Opak bir görünüm elde edebileceğiniz bu göz makyajını yapacaksanız, elmacık kemiklerinize hafif bir pembelik katın ki cansız kalmasın.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
2013 sonbahar gelinlik modelleri
Gelinlik Modelleri 2013

Gelin olmak her kadının hayalidir. Daha küçük bir kızken bile, gelin olmanın hayalini kurarken, o gün geldiğinde gelin olmanın vereceği...

Kapat