Up
saçlar hakkında bilinmesi gerekenler

Saçlar hakkında bilinmesi gerekenler yazın güneşten, kışın soğuktan etkilenen saçlarımızın yıpranmalarını en aza indirecek tavsiyelerden oluşmaktadır.

Saçlar hakkında bilinmesi gerekenler pratik tavsiyelerle yıpranmalarını önleyeceğiniz gibi aynı zamanda güzel görünmenin de formülünü bulmuş olacaksınız. Genelde insan başında 90 ila 140 bin civarında saç teli bulunmaktadır ve her ay bir santim kadar uzarlar. Saçlarımızı tararken ya da yıkarken döküldüğünü fark ederiz ki bu gayet normaldir çünkü uzmanlar günde 100 tel saçın dökülmesinin normal olduğunu ifade etmektedirler.

Saçların sağlıklı olması ve gürleşmesi saça hacimli, parlak gözükmesi sonucunu doğurur. Saçın doğallığı ve sağlıklı olması konusunda kişinin kendine olan güvenini artırır. Sağlıksız saçlarda fark ettiğimiz kırıklar, matlık, hacimsizlik gibi sorunlardır. Saçları bu durumundan kurtarmak için biz bayanların yaptığı gerekli gereksiz pek çok uygulama var ve bu uygulamalar saça sağlık vermekten uzak saçı yıpratan etkilerle size olumsuz dönüş yapıyor.

Su saçı besleyen önemli bir gereksinimdir ve yazın sık yıkanan saçlar kışın bu alışkanlıktan aralıklı olarak yararlanmayı sağlarken yazın saçlar kışa göre daha canlı ve hacimli gözükür. Özellikle yazda kışta saçın kimyasal uygulamasıyla yapılan renklendirme ve şekillendirmelerle saç doğallığından uzaklaşarak kuru, kabaran ve mat görüntüsü saçın nem kaybının oluşmasına sebep olur. Bu kimyasallarla saçlar hem kırılma hem de yıpranmalara zemin hazırlar.

Saçın nem kaybı ve kurumasın önlemek için doğal saç boyaları kullanılmalı, röfle, perma gibi uygulamalardan uzak olunmalıdır. Saçınızın yıpranmasını önlemek adına saça uygun olan bir şampuan ve saç kremi kullanarak saçın yıpranmasına izin vermemeliyiz. Saçta kalan saç kremlerini tercih edelim ve saç maskelerinin de kullanılması öneriliyor. Tahta olan tarak ve fırçaları kullanmakta fayda vardır. Saçı kuruyken değil de nemliyken taramanızda uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Saçın daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlaması bakım yağları ve kremleri kullanarak aralıklı bir şekilde saçınıza uygulanarak mümkün olabilir. Saçta cilt gibi doğru uygulamalar ve dengeli beslenmelerle desteklenerek sağlıklı, canlı, hacimli saçlara sahip olmak mümkündür. Piyasada satılan doğru ürünler seçmekte ve aralıklarla uygulamalar yapmakta fayda bulunmaktadır.

saçlar hakkında bilinmesi gerekenler

ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
2014 yaz mango koleksiyonu
2014 Yaz Mango koleksiyonu

2014 Yaz Mango koleksiyonu dünya moda devleri arasına giren ve sektörde söz sahibi duruma gelen İspanyol markanın kadınlara hazırladığı şık...

Kapat