Up
Yaz-Icin-Kisa-Sac-Modelleri-6

Kıyafetlerde olduğu gibi saçlarda da her yıl moda değişmektedir. Hafif makyajların kullanıldığı bu mevsimde saçlarda özgür kalmaktadır. Sıcak ve nemli havalarda uzun saç kadınlar için sorun yaratmaktadır. O yüzden genellikle örgü tarzı saç modelleri tercih edilmektedir. Hem kullanışlı hem de şık olan örgü saç modelleri kadınlar için çok cazip bir hale gelmiştir. Ünlülerinde çok sık olarak tercih ettiği bu model yaz aylarında size çok yardımcı olmaktadır.

Dramatik bir görüntü yaratmak için düz olan saçlarınızı bir yandan diğer yana doğru ayırarak ve alın bölgesini tamamen kapatarak yeni bir saç modeli deneyebilirsiniz. Daha sonra alın bölgesinde topladığınız bu saçınızı bol bir şekilde topuz yapabilirsiniz.
Saç modelleri içerisinde en çok tercih edilen model topuzdur. İsteğe bağlı olarak topuzlar ensede ya da hafif yukarda olacak şekilde ayarlanabilir. Yaz aylarında muntazam, düzgün yapılmış topuzlar yerine, özensizce sanki evden çıkarken öylesine arkada toplanmış gibi duran çörek stili topuzlar tercih edilmektedir. Ayrıca ıslak görünümlü saçlar arkaya doğru taranarak yeni bir stil oluşturuluyor. Başın üst kısımlarından arkaya doğru jöleyle geriye itilerek yapıştırılan saçlar, saçın arka kısmında kuru ve özgür kalıyor.

Saç modelleri içerisinde yataktan yeni kalkmış gibi dağınık saçlı modellerde bulunmaktadır. Eğer saçlarınızı açık bırakmak istiyorsanız şelaleyi andıran bir modelde kullanabilirsiniz. Yaz aylarında uygulanan modellerden biri de atkuyruğudur. Sıkça kullanılan bu modeli sıcaklarda rahatça kullanmak mümkündür.


ABOUT THE AUTHOR

admin

Yorum Yapın

Önceki yazıyı okuyun:
mutlu-evlilik
Mükemmel Evliliğin Sırları

Evliliğinizin mükemmel bir şekilde devam etmesini istiyorsanız öncelikle kendinize denk olabilecek bir eş seçmelisiniz. Eğitim, kültür ve statü yönünden uyum...

Kapat